Výstup na Grand Galbert 

Protože jsem už dlouho nebyl na treku v horách, tak jsme se k kolegy Jirkou a Filipem (taky češi na návštěvě u žabožroutů) dohodli na sobotní výšlap. Rosničkáři slibovali na tento den pěkné počasí. Nakonec padla volba na Grand Galbert - 2561m vysokou horu kousek od Grenoblu.
Sraz byl domluvený (alespoň já jsem o tom přesvědčen) na 9:15 na parkovišti. Takže jsem v pohode v 8:00 vstal a šel si koupit do pekárny něco dobrého k snědku. V 8:30 zvoní mobil: "Kde ses, už tady od 8:15 čekáme". Každopádně okolo 9:15 jsem byl na parkovišti jako na koni a vyrazili směr "Alpe du Grande Serre". V Grenoblu bylo pod mrakem. Cestou jsme se dostali do mraků a v nich jsme dojeli až na parkoviště nacházející se asi 1600m nad mořem. Stále v mracích jsme vyrazili vyhůru k jezeru "Lac Fourchu". Asi po 15 minutách se jako mávnutím kouzelného proutku mraky rozpadli a vyšlo slunko.


Při příchodu k jezeru Fourchu už koule pražila jako divá. Dole v údolí se stále drželi mraky a to zůstalo až do večera. Filip se rozhodl, že vyskouší teplotu jezera a hrdině tam udělal as 20 temp. Cesta dále pokračovala krajinou plnou jezírek a pramenišť k horské chatě Taillefer (cca 2000m). Otamtud podle mapy měla vést neznačená cesta nahoru na vrchol. Nicméně místo cesty se jednalo o "free style" horským terénem stále mezi jezery s jasným a zřetelným cílem.


A to už jsme na vrcholu. Cestou zpět jsme to pak vzali rovnou azimutem k jezeru Fourchu".


Cestou dolů jsme se pak u jezer dostali do mraků, ale to úspěch akce rozhodně nezhatilo ;-)


Další fotky jsou ve fotogalerii.
[ add comment ] ( 91 views ) permalink

<<First <Back | 1 | 2 | Next> Last>>